Jako první byl instalován „Totem“ tvořený sedmi tvarovanými skleněnými částmi, ve kterých jsou složené stuhy ze smutečních věnců a kytic uchovaných po posledním rozloučení s prezidentem Václavem Havlem. Autorem myšlenky i díla je bývalý hradní architekt prof. Dr. Ing. Bořek Šípek.
Následně byla na kruchtu umístěna podkladová deska, která je připomínkou voskového „Srdce pro Václava Havla“, jež Roman Švejda a Lukáš Gavlovský vytvořili z vosku pietních nedohořelých svíček sesbíraných v České republice po odchodu pana prezidenta. Dva metry vysoká a 2,3 tuny vážící plastika byla odhalena 9. února 2012 na piazzettě Národního divadla, kde Srdce z technických důvodů stálo na podkladové dřevěné desce, vystavené vlivům počasí. Lidé, kteří se přišli na voskové Srdce podívat, postupně do desky zašlapali prach z ulice i drobné šupinky vosku. Po demontáži a odvezení samotného voskového objektu se tak na podkladové desce objevil obraz zářícího srdce vystupujícího z tmavého pozadí.
„Můj deník s V.H. (2007 -2010)“ je dílo sestavené z fotografií Václava Havla, které umělecky vybral i uspořádal Daniel Pešta a spolu s manželkou prof. MUDr. Dadjou Altenburg-Kohl jej věnoval paní Dagmar Havlové. Nachází se u hlavního vchodu do kostela a zachycuje pana prezidenta během různých formálních i neformálních událostí.
Čtvrtým dílem, které doplnilo toto duchovní místo, je Křišťálový otisk ruky pana prezidenta. S myšlenkou přišel mladý sklář Jan Huňát, který autenticky zachytil dlaň se všemi detaily a k dílu přidal barevný motiv státní vlajky.
Posledním uměleckým artefaktem je červené sádrové srdce od významného českého sochaře prof. Kurta Gebauera, umístěné na pódiu.
Více se o všech uměleckých dílech umístěných v Pražské křižovatce dočtete zde.